מאמרכת 63

קוראות יקרות וקוראים יקרים,

אנחנו נרגשות לסכם עוד שנת פעילות של פקפוק בגיליון זה (63!), המופיע לראשונה בפלטפורמה החדשה, כחלק מאתר המחלקה! לקראת סוף שנת הלימודים התכנסו לגיליון זה כתבות מגוונות, חלקן מבקשות לבחון את הפעילות באקדמיה, כמו גם מסלולי לימודים שמציעה המחלקה וחלקן מציעות ניתוח סוציולוגי מעמיק של תופעות וחוויות.

תוכלו לקרוא בגיליון את כתבתו של יהונתן הרשברג, על שוויון מגדרי בריקוד הקונטקט-אימפרוביזציה, ניתוח הנשען על ההתנסות של יהונתן במסגרות ריקוד כאלו; ואת כתבתה של תמר שמש, בוגרת המחלקה אשר לומדת במסלול ייחודי לתואר שני באיטליה, בו היא מתייחסת לתגובות השונות שקיבלה על היותה ישראלית. כמו כן, הגיליון כולל כתבה מאת פרופ' יורם בילו אשר התפרסמה בעמוד הפייסבוק "בחברת האדם", ועוסקת במשמעותו של טקס הוצאת דיבוק. עוד בגיליון כתבתם של נגה קידר ולירון שני על לימודי סביבה ועירוניות, על חשיבותו של הניתוח החברתי עבור תוכניות התחדשות עירונית, ועל התרומה של בחינת המרחב לניתוח הסוציולוגי. בכתבה תוכלו למצוא פרטים נוספים לגבי התכנית החדשה של המחלקה ללימודי תואר שני המשלבים לימודי תכנון עירוני. כתבתה של טרייסי אדמס, יועץ התואר הראשון של המחלקה, מציעה מבט מעמיק וביקורתי על תכנית ההתמחות של הפקולטה, ומזמינה סטודנטים/ות להצטרף לתכנית בשנה הבאה. לבסוף מובאת בגיליון הכתבה של נועה נוימרק, שמציעה כמה טיפים עבור אלה הרוצות לבחון את האפשרות להתקדם ולהשתלב באקדמיה.  

בנוסף, בהזדמנות זו נספר לכן גם על פרויקט חדש שהקמנו לאורך סמסטר ב' – "סדנאות בפקפוק". קיימנו חמישה מפגשים בהם בחנו ספירות שונות של מחשבה סוציולוגית ואנתרופולוגית בתחומים שאינם נלמדים במסגרת המחלקה. בכל מפגש הקדשנו זמן לניתוח מאמרים וסוגיות, כמו גם העמקנו בסגנונות כתיבה אקדמית על-מנת לפתח יחד כישורים של ניסוח וניתוח רעיונות. התכנית הוכתרה כהצלחה מסחררת, ובכוונתנו להמשיך ולהרחיב אותה גם בשנת הלימודים הבאה.

לסיום נבשר כי מערכת פקפוק תשתנה לקראת שנת הלימודים הבאה – נועה נוימרק עוזבת אותנו לטובת לימודי דוקטורט באוניברסיטת שיקגו (בהצלחה!) ובמקומה תצטרף אלינו הדר ויסמן, סטודנטית בתכנית המצוינות במחלקה, במגמה ללימוד הסוציולוגיה של הארגון.

בברכת חופש נעים וקיץ מלא באור, ושנמשיך לפקפק יחד!

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________

See also: מאמרכת